Odkrywali tajemnicę teatru i zwiedzali bibliotekę


19 kwietnia 2018 r. grupa uczniów z klas I-III TŻ i UG oraz II –III TW wyjechała do Włocławka. Młodzież odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną im. Z. Arentowicza, zapoznając się ze specyfiką pracy i organizacją instytucji. Byli między innymi w wypożyczalni, czytelni dla dzieci, młodzieży i dorosłych, filii książki mówionej oraz sali kameralnej. Uczniowie zwiedzali też Teatr Impresaryjny im. W. Gniazdowskiego we Włocławku, gdzie odkrywali miejsca niedostępne dla widzów. Ciekawym doświadczeniem był udział starobrzeskiej młodzieży w edukacji teatralnej dla najmłodszych. Podczas spotkania mogli podziwiać pacynki wykonane przez przedszkolaków oraz obejrzeć bajkę Jaś i Małgosia. Pobyt w bibliotece i teatrze był niezapoznianą lekcją edukacji czytelniczej oraz wiedzy o kulturze.

 

Finał konkursu „Indeks dla Rolnika”.


12 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy odbył się IV finał konkursu „Indeks dla Rolnika”.
W zmaganiach udział wzięło 18 uczestników, wśród których rozdano indeksy oraz liczne nagrody rzeczowe.


Zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Tradycje wielkanocne na Kujawach(…)Zrozumie mnie mały Baranek
Z najcichszej Wielkiej Nocy. (…)
Ks. Jan Twardowski

Malowanie jaj, święcenie pokarmów, pieczenie bab i mazurków, wysyłanie kartek z życzeniami – to tylko niektóre wielkanocne tradycje kultywowane również w XXI wieku. Takie i wiele innych kujawskich zwyczajów omówiono na spotkaniu świątecznym, które odbyło się 27 marca 2018 r. w bibliotece szkolnej. Uczestniczyła w nim młodzież klas III TŻ i UG z wychowawcą. Uczniowie rozmawiali na temat spędzania Świąt Wielkanocnych w swoich domach oraz wymieniali doświadczenia kulinarne. Niech zbliżające się święta przyniosą wiosenny optymizm, zdrowie oraz radosne spotkania w gronie rodzinnym.

 

Wielkanoc tuż – tużNie umiem być srebrnym aniołem –
Ni gorejącym krzakiem –
Tyle Zmartwychwstań już przeszło-
A serce mam byle jakie.
Ks. Jan Twardowski

26 marca 2018 r. w pracowni żywienia odbyło się spotkanie wielkanocne zorganizowane przez klasy o profilu gastronomicznym. Na przepięknie udekorowanym, świątecznym stole nie mogło zabraknąć faszerowanych jaj, pieczeni oraz tradycyjnego żur kujawskiego. Na deser młodzież przygotowała pyszne babeczki. Spotkanie wprowadziło zgromadzonych w wiosenny, wielkanocny nastrój.

 

W kręgu Laboratorium kultury


Czym charakteryzuje się praca dziennikarza telewizyjnego? W jaki sposób przeprowadzić wywiad, czy sondę uliczną? Jakimi predyspozycjami należy się wykazać, by prowadzić program o kulturze? Na te i wiele innych pytać odpowiedzą z pewnością uczniowie z klas II TŻi UG/TMRi A, II TW/TR, którzy uczestniczyli w warsztatach z zakresu dziennikarstwa. 22 marca 2018 starobrzeską szkołę odwiedził Mateusz Wojtczak- student Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, prowadzący program telewizyjny Laboratorium kultury w TV Kujawy. Mateusz omówił tajniki pracy w stacji telewizyjnej, prezentował wybrane odcinki programu, zdjęcia oraz zaprosił młodzież do studia TV Kujawy.

 

Sukces w konkursie literackim


Miłe zaskoczenie, satysfakcja i wielkie zadowolenie – takie uczucia towarzyszyły Joannie Słomczewskiej – uczennicy klasy pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych. 21 marca 2018 r. w starobrzeskiej szkole podsumowano konkurs literacki – Moje zakończenie. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji Zaczytana szkoła. Asia napisała pracę i zajęła I miejsce. Gratulujemy!

 

Stopami malowane…(…) chodź, pomaluj mi życie,
Niech świat mój się zarumieni,
Niech mi zalśni w pełnym słońcu,
Kolorami całej ziemi

Pejzaże, kompozycje kwiatów, owoce, motywy wielkanocne… – obrazy o takiej tematyce mogli podziwiać uczniowie starobrzeskiej szkoły podczas spotkania z Małgorzatą Waszkiewicz i jej mężem Dariuszem. 15 marca 2018 r. młodzież klas II technikum weterynarii/technikum rolniczego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych/technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyła w prelekcji poświęconej malarstwu. Uczestnicy pogadanki wysłuchali wykładu dotyczącego powstawania dzieł oraz codziennego życia malarki. Zobaczyli również reprodukcje namalowane przez artystkę, mieli możliwość zadawania pytań i przyglądali się jej pracy. Spotkanie było niezapomnianą lekcją sztuki i tolerancji.

 

Pielgrzymka na Jasną Górę


. Jasna Góra to sanktuarium narodu (…)
to miejsce duchowej przemiany,
odnowy życia Polaków.
Niech takim na zawsze pozostanie.
Jan Paweł II

14 marca 2018 r. uczniowie klas IV technikum żywienia i usług gastronomicznych, rolniczego oraz mechanizacji rolnictwa z opiekunami wyjechali do Częstochowy. Młodzież uczestniczyła w drodze krzyżowej na wałach jasnogórskich. Wzięła również udział w Eucharystii w Bazylice Jasnogórskiej.

 

XXII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej


Kto był pierwszym w historii królem Izraela? Jak nazywa się grecki przekład Biblii? Gdzie Paweł napisał list do Filipian? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie klas I, III technikum weterynarii oraz II technikum żywienia i usług gastronomicznych. 13 marca 2018 r. młodzież przystąpiła do szkolnego etapu XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w bibliotece szkolnej. Uczniowie rozwiązywali test złożony z czterdziestu pięciu pytań. Wyniki niebawem.

 

Przygotowali plakaty związane z Rokiem dla Niepodległej


O tym, że historia jest nauczycielką życia wiadomo nie od dziś. Najlepiej przekonali się o tym uczniowie poszczególnych klas, którzy przygotowali plakaty na temat „100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Była to sposobność do przypomnienia dziejów Polski, a przede wszystkim krzewienia wartości i postaw patriotycznych. Prace można podziwiać na korytarzu szkolnym. Pomysłowość i oryginalne wykonania przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach ogólnopolskiego konkursu Szkoła młodych patriotów, do którego przystąpiła starobrzeska placówka.

 

Theme Designed Bymarksitbd
Font Resize
Contrast