Prelekcja z przedstawicielami UTP w Bydgoszczy


9 listopada 2017 r. młodzież z klas IV TR/TMR wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Wydziału Rolniczego Uniwersytetu Technologiczno–Przyrodniczego w Bydgoszczy. Prelegenci zaprezentowali uczniom ofertę edukacyjną, warunki rekrutacji oraz odpowiadali na zadawane pytania.

 

Znalazły się na podium


O tym, że w zdrowym ciele zdrowy duch nie trzeba nikomu przypominać. Z pewnością przekonała się o tym starobrzeska drużyna dziewcząt, która po raz kolejny odniosła sukces sportowy. 7 listopada 2017 roku w Baruchowie odbył się finał powiatu w piłce ręcznej. Dziewczęta pokonały rywalki z Kowala, Chocenia i Chodcza i stanęły na podium. Tym razem zdobyły III miejsce!
Gratulujemy sukcesu!!

 

Wielka paka dla zwierzaka


W dniach 16.10-6.11.2017 w starobrzeskiej szkole przeprowadzona została zbiórka darów na rzecz Schroniska dla Zwierząt we Włocławku. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna, zaś uczniowie klasy II technikum weterynaryjnego Brian Kamiński i Oliwia Zielińska z opiekunami Beatą Paradowską i M. Zielińską – Lewandowską koordynowali przedsięwzięcie. Zebrane środki czystości, karmę, koce i kołdry zawieziono do schroniska.
Dziękujemy za ofiarność i otwarte serca!

 

Książka naszym przyjacielemCzytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła
Wisława Szymborska

W nietypowym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. 3 listopada 2017 r. młodzież wzięła udział w debacie nt. Książka naszym przyjacielem. Zgromadzeni pracowali w grupach, wysłuchali tekstu związanego z wpływem czytania oraz układali hasła promujące czytelnictwo. Wypowiadali się również na temat ulubionych książek i korzyści płynących z czytelnictwa. Debata przeprowadzona została w ramach ogólnopolskiego konkursu Zaczynana szkoła, do którego przystąpiła starobrzeska placówka.

 

Opiekujemy się grobami


Młodzież ZS CKR w Starym Brześciu sprawuje opiekę nad grobami byłych nauczycieli i dyrektorów naszej szkoły, którzy spoczywają na cmentarzu w Brześciu Kujawskim, jak również nad pomnikami pamięci narodowej. Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to czas, gdy młodzież porządkuje i zapala symboliczny znicz.

 

Tydzień Chleba Żytniego


W dniach od 23-27 października 2017 w ZSCKR w Starym Brześciu odbywał się Tydzień Chleba Żytniego. Tematem przewodnim przedsięwzięcia było przygotowanie zdrowych chlebów metodą tradycyjną, na zakwasie. Ich smak i zapach ma przypominać o tradycji pieczenia chleba w ognisku domowym. 26 października 2017 starobrzeską szkołę odwiedzili uczniowie klas gimnazjalnych z Brześcia Kujawskiego. Młodzież wypiekała chleb i ciasteczka zbożowe w pracowni żywienia. Ponadto w obchodach wzięli udział rodzice uczniów, którzy wypiekali chleb w domach. 27 października odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia. W tym dniu starobrzeska młodzież przygotowała niespodziankę dla społeczności uczniowskiej i pracowników szkoły. Podczas przerw lekcyjnych, można było skosztować wielu rodzajów chleba z przepysznymi dodatkami. Uczniowie klas gastronomicznych poza różnymi rodzajami chlebów pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych, przygotowali pasty – jajeczną i twarogową. Staropolskim zwyczajem na stołach zagościł również kujawski smalec.

 

Szlakiem Bł. ks. J. Popiełuszki


27 października 2017 r. młodzież z klas I TW/TR z opiekunami wyjechała do Włocławka. Celem wyjazdu było zwiedzanie nowoczesnego, interaktywnego Muzeum Męczeństwa Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Włocławskiego Muzeum Diecezjalnego oraz Bazyliki Katedralnej. Dzięki multimedialnym środkom – grą obrazu i światła młodzież poznała historię życia ks. Jerzego Popiełuszki oraz usłyszała prawdy, które głosił kapłan Solidarności. W sali kinowo-telewizyjnej zwiedzający obejrzeli film, inscenizacje oraz materiały archiwalne. We Włocławskim Muzeum Diecezjalnym uczniowie wysłuchali dziejów powstania obiektu oraz oglądali m.in. wspaniałe obrazy o tematyce sakralnej, relikwie, ornamenty i monstrancje. Wyjazd wzbogacił młodzież w wiedzę z zakresu historii Kościoła i religii.

 

Kujawy na rowerzePodróż nie zaczyna się w momencie,
kiedy ruszamy w drogę i nie kończy,
kiedy dotarliśmy do mety.
W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej
i praktycznie nie kończy się nigdy(…)
Ryszard Kapuściński

27 października 2017 r. uczniowie klas I technikum żywienia i usług gastronomicznych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz klas II technikum weterynarii i rolniczego uczestniczyli w spotkaniu z Kamilem Czarneckim, który od kilku lat zwiedza Polskę i Europę na rowerze. Prelegent podzielił się swoją pasją, zachęcając do nauki języków obcych, prezentując slajdy oraz film z wyprawy do Islandii. Opowiadał również o swoich doświadczeniach i niezwykłych przygodach podczas rowerowych wojaży. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się jak aktywnie spędzać czas, w jaki sposób przeżyć wspaniałą przygodę, a jednocześnie nauczyć się samodzielności. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Sportowo, znaczy zdrowo, który realizuje starobrzeska szkoła.

 

Byliśmy w telewizji


Niecodzienna przygoda spotkała uczniów klas I-III TW, I TR, II TŻiUG oraz II TMR. 24 października 2017 młodzież wyjechała do Warszawy i uczestniczyła w nagraniu programu Milionerzy. Wyjazd był doskonałą sposobnością do sprawdzenia swojej wiedzy, poznania specyfiki teleturnieju oraz prowadzącego Huberta Urbańskiego. To nie jedyny wyjazd starobrzeskiej społeczności. We wrześniu gościli w programie Twoja twarz brzmi znajomo.

 

Odwiedzili schronisko dla zwierząt


20 października 2017 r. uczniowie klasy I technikum weterynarii pojechali do włocławskiego schroniska dla zwierząt. Młodzież poznała specyfikę pracy w instytucji, obowiązki i zadania osób tam zatrudnionych oraz zwierzęta. Podczas wyjazdu były chwile pełne emocji i wzruszeń.

 

Theme Designed Bymarksitbd
Font Resize
Contrast