„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”


Trzecia edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowana przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 6 – 8 października 2017 r.
Szczegółowe informacje dotyczące ww. akcji odnaleźć można na stronie http://www.polskazobaczwiecej.pl.
Rekrutacja partnerów akcji trwa do 28 sierpnia 2017 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego online dostępnego na ww. stronie.

 

Mobilność kadry kształcenia zawodowego


Pomimo wakacji, mając na uwadze jakość kształcenia i ciągłe podnoszenie kwalifikacji oraz poziomu wiedzy zawodowej ZS CKR w Starym Brześciu, nauczyciele naszej szkoły p. Anna Kozłowska i p. Magdalena Kocińska w dniach od 1-15 lipca 2016 r. były uczestniczkami szkolenia nt. „Stosowanie innowacyjnych rozwiązań i technologii w działalności produkcyjno-usługowej warunkiem rozwoju obszarów wiejskich w Europie” w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu ERASMUS + organizowanego przez KCER w Brwinowie z partnerem zagranicznym DEULA Hildesheim GmbH w Niemczech.
Przez 2 tygodnie nasi nauczyciele wraz z innymi uczestnikami z całej Polski zapoznawali się z działalnością ośrodka DEULA, zakresem współpracy z innymi instytucjami szkoleniowymi, firmami oraz organizacjami działającymi w sektorze rolniczym. Udział w tej mobilności pozwolił na poszerzenie wiedzy m.in. z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE), sposobów ograniczania nakładów energetycznych, stosowanych innowacyjnych rozwiązań i technologii w różnych sektorach produkcji rolniczej i przetwórstwa żywności oraz zagadnień związanych z produkcją i sprzedażą bezpośrednią produktów rolnych. Była to również okazja do wymiany doświadczeń zawodowych, kulturowych oraz rozwijania umiejętności językowych.
Mamy nadzieję, że udział w kolejnych projektach poszerzy współpracę naszej placówki z kadrą pedagogiczną i uczniami sąsiednich krajów.

.

Afrykański pomór świń (ASF) – zasady ochrony świń przed chorobą


http://www.piwet.pulawy.pl/piwet7/files/ASF/konf20170629/FILM-ASF.mp4

 


 

XLI Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych


W dniach 2 – 3 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbył się finał centralny XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Naszą szkołę w bloku mechanizacji rolnictwa reprezentował Piotr Kołtun.
Pioterk znalazł się w gronie najlepszych i uzystał tytuł laureata.
W przygotowaniu do olimpiady merytorycznie wspierał ucznia pan Andrzej Pikuła.
Gratulujemy sukcesu, i życzymy powodzenia w następnej edycji OWiUR-u!

 

.


Ogólnopolski konkurs Smaki Wsi w Karolewie


To nie przypadek! Jesteśmy najlepsi!
Kolejny raz zdobywamy I miejsce w ogólnopolskim konkursie Smaki Wsi w Karolewie. Do kulinarnych zmagań przystąpiły 24 drużyny. W tym roku zwycięzcą miał zostać ten, kto przez żołądek trafi do serca jury, serwując wiejski deser. Karolina Małkowska z klasy I TŻiUG oraz Dominika Tomczak z klasy III TŻiUG przygotowały „Słodką Pokusę” – pieczone jabłka faszerowane malinami, orzechami, marcepanem i migdałami, wszystko podane z sosem waniliowym oraz kruchymi ciasteczkami. Brzmi zniewalająco i okazało się, że smakowało tak samo.

Szczęśliwi i dumni gratulujemy kuszącym dziewczynom oraz pani Ani Kozłowskiej i Małgosi Kurdupskiej.

.


OWiUR – II miejsce dla Piotra Kołtuna


W dniach 21 i 22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół CKU w Gronowie odbyły się eliminacje okręgowe XLI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych okręgu bydgoskiego, w których uczestnicy rywalizowali ze sobą w 6-ciu blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, gastronomia oraz architektura krajobrazu.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Łukasz Pogodziński – produkcja roślinna, Piotr Przybysz – produkcja zwierzęca, Dominika Tomczak – gastronomia oraz Piotr Kołtun – mechanizacja rolnictwa. W tegorocznym, prestiżowym konkursie wiedzy w okręgu bydgoskim najlepszym okazał się Piotr Kołtun, który zdobył zaszczytne II miejsce i tym samym zakwalifikował się do finału centralnego, który w tym roku odbędzie się w dniach 2 – 3 czerwca 2017 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
Dobry wynik Piotra jest powodem do dumy i satysfakcji dla szkoły oraz osobistej dla nauczyciela, pana Andrzeja Pikuły, przygotowującego ucznia do tej Olimpiady.
Gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły!

. 

Byliśmy na Jasnej Górze


29 marca odbyła się coroczna pielgrzymka maturzystów do Częstochowy. Nasi uczniowie z klas czwartych uczestniczyli również w tym spotkaniu. Droga krzyżowa i Eucharystia pozwoliły na modlitewne skupienie przed czekającymi ich egzaminami.

 
 

Finału Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika”


Brawo, kolejny sukces naszej szkoły. Łukasz Pogodziński został laureatem Finału Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” i uzyskał prawo studiowania na UTP w Bydgoszczy. Kolejną miłą niespodzianką było wręczenie nagród, ponieważ do tego zaszczytnego zadania zostali wybrani przez władze Uczelni nasi absolwenci i ubiegłoroczni laureaci, Bartek Augustyniak i Radek Woźniak.

 

Theme Designed Bymarksitbd
Font Resize
Contrast