Tydzień Życzliwości i Uprzejmości w Starym Brześciu


K jak kulturalny, u jak uprzejmy to fragment alfabetu kulturalnego zachowania, który tworzyli uczniowie w ramach obchodów Tygodnia Życzliwości i Uprzejmości przeprowadzonego w starobrzeskiej szkole. Młodzież zmagała się z szeregiem przedsięwzięć – wykonała dekoracje na drzwi wejściowe do sali, układała hasła promujące obchody oraz tworzyła alfabet. Reprezentanci poszczególnych klas pisali test z zasad savoir vivre. 19 stycznia 2018 r. odbyło się podsumowanie zmagań. I miejsce zajęła klasa IV technikum żywienia i usług gastronomicznych, II miejsce otrzymała III technikum weterynarii, III miejsce – III technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie wszystkich oddziałów zostali uhonorowani statuetkami, zaś osoby, które najlepiej napisały test dyplomami pamiątkowymi. Gratulujemy!

 

ODWIEDZILI NAS UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ


Zasililiśmy zaszczytne grono 120 tysięcy wolontariuszy, którzy mimo zimna cały dzień przemierzali ulice miast z puszką w ręku, szukając ludzi, którzy z radością przykleją do kurtek czerwone orkiestrowe serduszko. Sztaby WOŚP jeszcze liczą zebrane pieniądze, a my już przeżywamy kolejną akcję zorganizowaną w naszej szkole, która ma wspólny mianownik z Wielką Orkiestrą – uśmiechnięte twarze dzieci. Dzisiaj odwiedzili nas uczniowie klasy 3 szkoły podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. To najwyższy czas upiec pierniczki dla babci i dziadka pod czujnym okiem naszych uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Kto wie, który wnuczek stanie w szeregach uczniów ZSCKR w Starym Brześciu…

 

JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE


Wyjątkowa szkoła i wyjątkowe przeżycia. Tegoroczne Jasełka poruszyły chyba serca wszystkich. Wzruszająca opowieść o samotności wśród ludzi, którą mają szansę przełamać te jedyne, wyjątkowe dni w roku. Nie zmarnujmy tej szansy…

 
 

Kolędowali we Wzorcowni


Mikołajkowo, kolorowo i bardzo wesoło – tak można określić starobrzeskie kolędowanie we Wzorcowni. 19 grudnia uczniowie odwiedzili włocławskie centrum handlowe, gdzie rozpoczęli promocję szkoły. Młodzież klas gastronomicznych upiekła świąteczne pierniki, które trafiły na wigilijne stoły mieszkańców Włocławka. Uczniowie prezentowali predyspozycje artystyczne – grali na akordeonach, trąbce oraz śpiewali kolędy. Częstowali również pysznymi piernikami, pieczonymi zgodnie z dawną recepturą. Przybyli do Wzorcowni mogli zapoznać się również z ofertą edukacyjną starobrzeskiej szkoły.

 

Odwiedzili Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy


20 grudnia 2017 roku grupa uczniów klas I-II TW oraz III TR z opiekunami odwiedziła Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Technologiczno—Przyrodniczego im. J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy. Młodzież wysłuchała wykładu na temat zachowań kompulsywnych u zwierząt gospodarskich, następnie uczestniczyła w konwersatoriach. Tematyka zajęć była zróżnicowana. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsza omawiała zagadnienia związane z roztoczami glebowymi i alergogennymi, druga zajęła się identyfikacją gatunkową grzybów mikroskopowych wyidealizowanych z powietrza pomieszczeń użytkowych. Celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy zarówno teoretycznej i praktycznej, jak również zapoznanie ze specyfiką wydziału.

 

Za nami konkurs literacki


Lekkie pióro, predyspozycje dziennikarskie oraz redakcyjne – tym wszystkim mogą pochwalić się laureaci zmagań w konkursie literackim Recenzja. 20 grudnia 2017 r. w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie przedsięwzięcia przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej akcji Zaczytana szkoła. I miejsce otrzymała Ewelina Kowalska z klasy II TŻiUG za zrecenzowanie znanego tekstu Érica-Emmanuela Schmitta Oskar i Pani Róża, II miejsce zdobyły równorzędnie Klaudia Ciesielska (II TW) i Joanna Słomczewska (I TŻiUG). III miejsce zajął Kacper Kapuściński z II TMRiA. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.
Gratulujemy!

 

Wicemistrzyni z Atlanty w Starym Brześciu


W nietypowych zajęciach wychowania fizycznego wzięła udział społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. 19 grudnia 2017 roku na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z Anetą Szczepańską – srebrną medalistką igrzysk olimpijskich w Atlancie (1996 r.), wielokrotną mistrzynią kraju. Za wybitne osiągnięcia sportowe w 2010 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Obecnie jest trenerką Miejskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk. Obok wicemistrzyni w ZS CKR gościli młodzi zawodnicy z Włocławka, którzy osiągają ogólnopolskie sukcesy. Goście zaprezentowali pokaz judo. Starobrzeska młodzież mogła zobaczyć strój judoki, technikę walki oraz zmierzyć się z reprezentantami. Celem przedsięwzięcia była promocja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Uczniowie wysłuchali krótkiej historii związanej z karierą zawodową gościa. Oglądali również odznaczenia między innymi: brązowy medal z mistrzostw świata w 1995 roku z Makuharii, srebro z igrzysk z Atlanty w 1996 oraz z mistrzostw Europy w Bukareszcie – 2004 rok.

 

Warszawa da się lubić…W moich snach wciąż Warszawa
pełna ulic, placów, drzew(…)


14 grudnia 2017r. młodzież z klasy II TMRiA pojechała do stolicy. Uczestnicy wycieczki spacerowali Krakowskim Przedmieściem, widzieli liczne pomniki, kościoły, Pałac Prezydencki, Kultury i Nauki, Zamek Królewski. Niezapomnianym przeżyciem był pobyt na Lotnisku Chopina i Stadionie Narodowym. Uczniowie zwiedzali również Pałac w Wilanowie, gdzie podziwiali ciekawe eksponaty. Późnym popołudniem uczestnicy wyjazdu zachwycali się iluminacjami świetlnymi na warszawskiej Starówce.

 

XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski F. BecińskiegoWspomnij…(nic nie trwa wiecznie)
ale ty wspomnij koniecznie
Mnie i moje wiersze
Franciszek Beciński


14 grudnia 2017 roku w Lubrańcu odbył się XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski Franciszka Becińskiego. Celem zmagań było popularyzowanie tekstów kujawskiego poety, rozwijanie uzdolnień twórczych, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i doskonalenie umiejętności recytatorskich. Młodzież deklamowała dwa utwory – jeden autorstwa Franciszka Becińskiego, drugi o charakterze patriotycznym kujawskiego twórcy. W tegorocznej edycji starobrzeską szkołę reprezentowały Anna Zdzitowiecka (klasa I) i Ewelina Kowalska (klasa II) z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczennice otrzymały dyplomy pamiątkowe za udział w zmaganiach.

 

Wigilijny wieczór wspomnień


 Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.

Matka Teresa z Kalkuty


Święta Bożego Narodzenia – najpiękniejszy okres każdego z nas.12 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w spotkaniu poetyckim, które odbyło się w bibliotece szkolnej. Celem przedsięwzięcia było kultywowanie tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych. Zgromadzeni czytali teksty poetyckie między innymi: ks. Jana Twardowskiego, Matki Teresy z Kalkuty, ks. H. Szydlika, Ernesta Brylla. Ponadto obejrzeli prezentacje multimedialne związane z tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce i na świecie. Wysłuchali też kolęd, wypowiadali się na temat tradycji w swoich domach oraz zapoznawali się z przysłowiami i powiedzeniami zimowymi. Niech magiczny przedświąteczny okres przyniesie wszystkim wiele radości, zadowolenia i spokoju, tyle, by starczyło na nadchodzący Nowy Rok.

 

Theme Designed Bymarksitbd
Font Resize
Contrast