Gala laureatów i finalistów olimpiad


18 czerwca 2018 r w Toruniu odbyła się uroczysta gala laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych i turniejów. Dyplom Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i pamiątkową statuetkę za osiągnięcia w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych otrzymał Piotrek Kołtun.
Wśród nauczycieli za wspieranie uzdolnień i rozwój uczniowskiej kreatywności wyróżniony został pan Andrzej Pikuła.
Gratulujemy!

 

Święto Żuru Kujawskiego


Już po raz ósmy na terenie starobrzeskiej szkoły 16 czerwca 2018 roku odbyła się cykliczna impreza plenerowa – Święto Żuru Kujawskiego, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Celem przedsięwzięcia jest kultywowanie kujawskiej tradycji, gościnności, integracja, aktywizacja mieszkańców i promocja dziedzictwa kulturowego regionu. Starobrzeska młodzież przygotowała tradycyjny żur na naturalnym zakwasie, ciasto drożdżowe z żurawiną i kruche ciasteczka. Aromat przygotowanych smakołyków roznosił się wszędzie!

 

VIII ŚWIĘTO ŻURU KUJAWSKIEGO


 

Dzień otwarty w Instytucie Ochrony Roślin


6 czerwca 2018 roku uczniowie klasy III technikum rolniczego odwiedzili Terenową Stację Doświadczalną Instytutu Ochrony Roślin w Toruniu, gdzie odbyły się dni otwarte. Młodzież wysłuchała wykładu na temat integrowanej ochrony buraka cukrowego. Natomiast w trakcie warsztatów przyszli rolnicy określali zawartość mątwika burakowego w próbkach glebowych. Przeprowadzono również badanie odporności na fungicydy. Na zakończenie zaprezentowano zgromadzonym sprzęt używany w doświadczalnictwie polowym.

 

„Różowa wstążeczka – profilaktyka nowotworów piersi”


 29 maja i 12 czerwca 2018 r. w ramach corocznej akcji „Różowa wstążeczka – profilaktyka nowotworów piersi” i obchodów Światowego Dnia Zdrowia odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną p. Teresą Klóską. Uczniowie klas pierwszych poszerzyli swoją wiedzę z zakresu raka piersi. Omówione zostały również inne typy nowotworów rozwijających się zarówno u kobiet jak i mężczyzn takie jak rak płuc czy rak jelita grubego. Słuchacze zapoznali się z objawami związanymi z nowotworami, sposobami zmniejszania ryzyka zachorowania na nowotwory oraz w jaki sposób dokonywać samokontrolnych badań.
Należy jednak pamiętać, że rak wcześnie wykryty jest wyleczalny.

 

Powiatowe Święto Sportu


6 czerwca 2018 starobrzeska szkoła wzięła udział w XX Powiatowym Święcie Sportu. Tegoroczne zmagania odbyły się w Lubrańcu. Młodzież z naszej placówki walczyła o najwyższe miejsca w trzech konkurencjach: bieg przełajowy, skok w dal i pchnięcie kulą. W końcowej klasyfikacji: Marta Gałka uzyskała I miejsce w biegu przełajowym, Paulina Słomska II miejsce w pchnięciu kulą, Wiktor Maćczak II miejsce w skoku w dal i Paweł Chmielewski I miejsce w pchnięciu kulą. Gratulujemy!

 

XLII Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych


W dniach 7 – 8 czerwca 2018 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu odbył się finał centralny XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
Naszą szkołę w bloku mechanizacji rolnictwa reprezentował Piotr Kołtun.
Pioterk znalazł się w gronie najlepszych i uzystał tytuł laureata.
Gratulujemy kolejnego sukcesu.

.

Dzień Sportu


O tym, że w zdrowym ciele zdrowy duch wiadomo nie od dziś. Najlepiej mogła przekonać się o tym społeczność szkolna, która czwartego czerwca 2018 r. wzięła udział w rozgrywkach sportowych. Rzut samolotem do celu, stanie równoważne na piłce, tor przeszkód, wyciskanie odważnika kulowego, „matrioszka”, wyścigi m.in. na ścierce, bieg po buty to tylko niektóre konkurencje, w jakich rywalizowała młodzież z poszczególnych oddziałów. Zwycięzcami w rozgrywkach została klasa III TR/TMR. Gratulujemy! Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko.

 

Z wizytą w TV Kujawy


Jakie tajniki kryje ekran telewizyjny? Na czym polega praca dziennikarza telewizyjnego? Jakie techniki wykorzystywane są podczas pracy na wizji? Na te i wiele innych pytań z pewnością odpowiedzą uczniowie klas II-III TŻiUG oraz II TW. 17 maja 2018 r. starobrzeska młodzież odwiedziła lokalną Telewizję Kujawy, której siedziba mieści się we Włocławku. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia jak przeprowadza się wywiad, sondę uliczną, w jaki sposób nagrać program telewizyjny. Uczestnicy wyjazdu odwiedzili też studio nagrań, wcielając się w rolę prowadzących audycję. Niektórzy uczniowie już nie mogą się doczekać, by w przyszłości prowadzić własny program telewizyjny.

 

Pożegnanie Absolwentów


Czerwony dywan, statuetki, nominacje do nagród, przemowy, błysk fleszy… To nie gala rozdania Oskarów, choć tak to wyglądało. To z rozmachem zorganizowane zakończenie nauki dla kolejnych absolwentów naszej szkoły.
Powodzenia kochani!

 

Theme Designed Bymarksitbd
Font Resize
Contrast