.

Nauka w nowej szkole, niekoniecznie w ławce.

Kiedy myślimy o nauczaniu w tradycyjnym tego słowa ujęciu, widzimy budynek szkoły, sale lekcyjne, mniej lub bardziej wyposażone w zdobycze techniki, uczniów w ławkach i nauczyciela przy tablicy (coraz częściej interaktywnej). Ale jest szkoła, która zapewnia swoim uczniom cały szereg doznań pozaławkowych. Szkoła współpracująca z wieloma instytucjami, uczelniami wyższymi, pracodawcami, szkoła posiadająca bogate zaplecze dydaktyczne, oferująca darmowe podręczniki dla klas pierwszych, realizująca szereg projektów Erasmus+, kupująca swoim uczniom bilet na samolot i dająca możliwość poznawania świata.
 
Edukacja w tej szkole otwiera przed młodzieżą szansę na połączenie teorii z praktyką, na czerpanie wiedzy nie tylko z książek, bo przecież w nich nie ma wszystkiego, a oprócz tego treści mało pociągające młodego człowieka.
 
To wszystko dzieje się w Zespole Szkół położonym zaledwie 9 km od Włocławka. Od kilku lat można powiedzieć, że nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o tej szkole, choćby za sprawą słynnego spotu reklamowego z główną bohaterką – kozą w kinie, który przekonywał gimnazjalistów, że technikum nie koza – nie gryzie. No właśnie. Sprawdźmy prawdziwość tego hasła reklamowego.
ZSCKR w Starym Brześciu to prawie 100 letnia szkoła, ale jak widać dogania rzeczywistość. Świetnie wyposażone multimedialnie sale przedmiotowe, najwyższej klasy park maszynowy, nowoczesne pracownie nauki zawodu, własne gospodarstwo rolne, zwierzęta w zagrodzie, możliwość nauki jazdy konnej, zagraniczne praktyki, współpraca z Hiszpanią, Włochami, Słowacją, Rumunią, Portugalią – to prawdziwe okno na świat dla naszej młodzieży – podkreśla dyrektor szkoły Anna Kwapińska – dumna z kadry pedagogicznej, nie liczącej czasu, nie mierzącej poświęcenia, oddanej pracy, przyjaznej młodzieży, kreatywnej i skutecznej w realizacji swoich zadań. Technikum nie koza – nie gryzie. Jak widać kształci na wysokim poziomie i z rozmachem. Kto nie wierzy, może sam sprawdzić 25 kwietnia podczas Drzwi Otwartych. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdobyciem zawodu: technika weterynarii, technika żywienia i usług gastronomicznych, technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technika rolnika oraz mechanika-operatora pojazdów i maszyn rolniczych, a także kucharza.
.

Fatal error: Class 'visits_counter' not found in /home/zsircku/domains/zsircku.ayz.pl/public_html/wp-content/themes/rafi/page.php on line 27